انتشار مجموعه‌ای جدید از آثار عرفانی حضرت بهاءالله به زبان انگلیسی

۱۶ بهمن ۱۳۹۷

مجموعۀ جدیدی از آثار عرفانی حضرت بهاءالله منتشر شده و نسخه آن‌لاین آن نیز در دسترس عموم قرار دارد. این مجموعه که با عنوان «ندای محبوب الهی» (The Call of the Divine Beloved)، به چاپ رسیده حاوی پنج اثر حضرت بهاءالله است که تازه به انگلیسی ترجمه شده‌اند. از جملۀ این آثار «قصیده رشح عما» است که در زندان سیاه چال تهران نازل شده است.

ملاقات اعضای هیئت مدیرهٔ «سازمان توسعهٔ بین‌المللی بهائی»

۰۵ بهمن ۱۳۹۷

اعضای هیئت مدیرهٔ «سازمان توسعهٔ بین‌المللی بهائی» برای اولین بار ملاقات کردند. تأسیس این موسسه در پیام ۹ نوامبر بیت العدل اعظم به بهائیان جهان اعلام شده بود.  هیئت مدیرۀ پنج نفرۀ این سازمان که در ماه نوامبر برای یک دورۀ پنج ساله انتخاب شدند در مرکز جهانی بهائی ملاقات کرده و مشورت دربارهٔ اهداف و فعالیت‌های «سازمان توسعه» را آغاز نمودند. بیت‌العدل اعظم دربارهٔ وظایف این موسسهٔ جدید می‌نویسند: «هدف اوّلیّۀ این سازمان تسهیل یادگیری دربارۀ توسعه از طریق ترویج و حمایتِ عمل، تأمّل در عمل، مطالعه، مشورت، جمع‌آوری و سیستماتیک کردن تجربه، مفهوم‌‌سازی، و آموزش است که همه با توجّه به تعالیم امر مبارک انجام می‌شود.»

دیدگاه در حال تکامل بهائیان نسبت به گفتگوی بین‌ ادیان

۲۷ دي ۱۳۹۷

 جلسات اخیر نشست‌های جهانی بین‌الادیان، نشان از آگاهی رو به رشد در جهان دارد. بسیاری از فعالان اجتماعی در گفتگوی بین‌الادیان، توانایی بالقوۀ جدیدی برای هدایت نیروی ایمان در مسیر بهبود اجتماع می‌بینند.

مقالات گذشته از سراسر دنیا

© 2008 Bahá’í International Community